Tajemství života a placebo efekt

20. září 2012 v 16:04 | KT Wild* |  Magazine
Možná si myslíte,že tohle s tím absolutně nesouvisí - to se tedy mýlíte a já vám to dokážu!Petr Pan zachránil společně s ostatními vílu Zvonilku.A jak?Vůli a obrovským úsilím.Protože když v něco pevně věříte,stane se to,i kdybyste nechtěli.

Placebo efekt

Jistě už jste o tom slyšeli.Jde o to,že pokud by vám dali na rakovinu pomerančového Marťánka a vy budete věřit,že je to zázračný lék,který odstraní nádor,tak ho opravdu odstraní.Teď si třeba říkáte,že tohle se musí brát trochu obrazně,protože rakovinu Marťánkem zajisté nevyléčíte.Máte pravdu,nepotřebujete Marťánka,stačí vám jen vlastní víra.

Napětí ve vzduchu

Funguje to tak s jakýmkoli silným pocitem.Znáte třeba takové to,že koukáte na horor,jdete si lehnout,večer se vzbudíte a temná místnost vám sebemenším zvukem i věcí ten horor připomíná?Pokud jste opravdu velcí strašpytlové,může jemná obava vyústit v paniku,kdy vám i babiččino chrápání může připomínat Freddyho Krugera.Tak moc se něčím zaobíráte,dáváte tomu svou energii,že už tomu věříte,i kdybyste si mysleli,že váš dům létá.Navíc pomyslnou energii přenášíte i na ostatní,ale to už je spíš o vlivu.Pokud se bojíte a panikaříte,nabízí se tu možnost,že člověk,co je v místnosti s vámi začne mít obavy také.

Tajemství života

Zajímalo by mne,co teď očekáváte.Patnáctiletá holka vás poučuje o životě.To jest můj pohled na věc,ale podložený věděckými fakty.Tajemství života je síla přitažlivosti a dle mého se s tímhle vším pojí : pozitivní myšlení,vaše vůle a úsilí.Jsme Češi/Slováci,čili každý první je pesimista,nebo alespoň občas by do všeho kopl,protože se nic nedaří.Myslíte na něco,co nechcete,aby se stalo.Třeba to tak necítíte,ale bojíte se,že jednou to NĚCO přijde.Tak moc se bojíte,až to přivoláte.Každá myšlenka má svou frekvenci a zjednodušeně se ta myšlenka vysílá do vesmíru,ten ji zpracuje a dle toho se odvíjí váš život.Takže jestli pořád myslíte na to,co nechcete,tak to hold v životě mít budete a třeba ještě jednou tolik,než byste chtěli.Stačí věřit,vědět a myslet pozitivně.Potom je zkrátka vše veselejší.A odkud,že jsem chytila tyhle moudra?Z filmu,který se jmenuje Tajemství.A teď si vemte něco dobrého k jídlu-pití,pohodlně se usaďte a posuďte sami,zda-li jsem měla pravda,či je to jenom fáma.

Náboženství

Hodně lidí stále polemizuje o tom,proč se každé náboženství v podstatě zakládá na tom samém.Dobro a zlo,vůdce,prosba k vůdci.A není ten Bůh/Satan/kdokolivjiný Vesmír?Žádáme ho o prosby a on je plní.Jsem o tom přesvědčená,čím dál víc.Nebo je možná pravda o víře úplně někde jinde. . .Je to jen na nás,čemu budeme věřit . . .

Věříte v Tajemství? Nebo věříte v Boha/Satana,někoho jiného? Co pro vás znamená víra? Jaký je váš recept na spokojený/šťastný život?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 L.-S. L.-S. | Web | 20. září 2012 v 16:53 | Reagovat

Páni! Dlouho jsem tu nebyla a skoro jsme zapomněla, proč jsme tě měla vždy tak ráda a tvé články četla  s nadšením. Máš pravdu, tohle vše jsem dávno věděla. Ale zapomněla jsem na to, zapomněla jsem věřit. Středem vesmíru se pro mě staly jiné věci, než moje vědění. Ale teď jsi mi to připomněla. Že by osud? Těžko říct, ale můžu pouze dodat, že je to vynikající článek prestižní úrovně. Jen tak dál!
Jinak věřím na více bohů, ovšem chovám úctu k Nyx a Hekaté. Věřím ale i v satana a věřím, že to není možná tak ani o náboženství, ale o víře.
Jinak mám an tebe otázku, která mě ooooooooooopravdu zajímá! Věříš na ilumináty? Pokud jo, někdy mi napiš na fb...

2 KT Wild* KT Wild* | Web | 20. září 2012 v 17:13 | Reagovat

[1]: Děkuju moc! :-) Konečně mě po dlouhé době poctil tvůj komentář.

V ilumináty nevěřím,už jen proto,že jsem původně ani nevěděla,co to slovo znamená a musela jsem si to najít na netu. :D Ale i potom,co jsem to našla...Myslím si,že musí být valná většina,aby se svět změnil,ne že to ovlivní jeden spolek,ať ho popisuje kdo chce a jak chce.

3 Lucka :) Lucka :) | Web | 20. září 2012 v 17:50 | Reagovat

Tajemství je úžasný film i kniha. Skrývá spoustu pravd. :)

Jinak krásný článek. Placebo efekt je až směšně jednoduchý... Všechno je to vlastně tak prosté a jednoduché. Síla myšlenky. Přitahujeme vše, na co myslíme. No nebylo by krásné, kdyby si tohle uvědomil každý člověk na planetě Zemi? Pak by byl svt opravdu o poznání krásnější a mírumilovnější.
Jsem ráda, že další mladý člověk si uvědomil nějaké zákonitosti tohoto světa či vesmíru.
Držím palce v životě.

Děkuji za tvůj koment :)))

4 KT Wild* KT Wild* | Web | 20. září 2012 v 18:47 | Reagovat

[3]: Souhlasím a děkuji :-) Ač ne vždycky jsem mírumilovná,myslím,že po shlédnutí filmu jsem leccos pochopila...

5 Laithé Laithé | Web | 21. září 2012 v 14:45 | Reagovat

Zrovna jsem hledala inspiraci pro svůj další článek a přes všechny ty moudré knihy o životě jsem se dostala až sem k tobě a tomuhle filmu. Dobrá náhoda. :) A myslím si, že ve všech dílech týkajících se téhle tématiky je něco pravdy. V podstatě je to všechno o tom samém - věřit v sebe sama, věřit v to, že to dobré vždycky přijde, radovat se namísto strachu a obav. Ty ostatní věci přijdou samy. Nejtěžší ale je doopravdy tomu uvěřit nebo to aspoň zkusit. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama