Není zamilován ten,kdo nemiluje navždy.

28. října 2012 v 10:12 | KT Wild* |  Diary

7986320140_f5cc19732c_large

Snad už jsem skoro přestala číst ty diskuze o tom,jak někomu první láska vyšla,články o tom,kdy má vztah šanci vydržet navždy.Ale je to jako každý cíl - někdy hodně pevných nervů,vůle,naděje a hlavně - lásky.I když i té někdy není tolik,kolik bychom si jí přáli.Ale je to jen na nás.

Z těch diskuzí mi ale spousty věcí došlo :

1/ Nesmíme dovolit,aby se nám do milostného života míchal někdo třetí - A o nevěře teď nemluvím.Mluvím o tom,když vám někdo cpe,že ho zajisté nemilujete,že děláte něco špatně,že byste to měli dělat líp,že manipulujete se svým protějškem,...V každém vztahu je jistá nejistota,pochyby a obavy.Někdy na čas zmizí,někdy jsou silnější,někdy slabší.A pokud na vás ten třetí vyrukuje s nějakým soudem,když se bojíte a silně pochybujete,nemusí to rozvrátit jen vaše myšlení,ale také vztah.Nebo když slyšíte někoho,kdo je ještě v té počáteční zamilovanosti,někoho,kdo má 'ideální vztah' a říkáte si,proč já to tak nemám,je snad něco špatně?Pravda prostě je,že budeme mít vztah takový,jaký si ho udělám,ovše z druhé strany,nic není perfektní.Na chvíli možná,ale karty se obrací.Takže takové ty dobré kamarádky,co se diví,že máte nějaký problém a radí,že byste se měli rozejít,nebo vůbec vám zasahují do jednání,vyhoďte honem rychle z okna,protože takové krávy dokážou vyděšenému milujícímu člověk zhatit vše.
2/ My utváříme to,jak to bude,ne statistiky - Když jsem všude četla,že první láska většinou nevydrží,kort v dnešní době,bylo mi z toho smutno,mizerně,plakala jsem.Názory,že si člověk nic neužije,když je ve vztahu celý život s jedním člověkem a další fakta mi moc na energii nepřidávaly.Vyměnit kecy lidí zklamaných z lásky,ještě k tomu,které neznám za něco,co chci budovat a stojí na tom můj život?To jsem opravdu tak věřila internetové diskuzi?Ne,že bych se kvůli tomuhle chtěla s Petem rozejít,každopádně jsem byla smutná,co když to tak platí i u nás.
3/ My nastavujeme laďku a meze ve vztahu,ne společnost - Možná to je vyřečeno v některém z výše zmiňovaných bodu,nicméně pokud si řekneme,že tohle ve vztahu není a tohle je normální...Kazíme si to,aniž bychom chtěli.V něčem je to horší,než vztah vaší kamarádky a v něčem zase lepší,a co?Musí to tak vyhovovat nám,kašlete na to,zda to tak mají i druzí.To se potom nikdy nikam neposuneme.
4/ Problém se nerovná rozchod - Někdo odpustí i nevěru,někdo ne,někdy je o jen taková krize a někdy jen hloupý bezvýznamný strach.Ať tak či tak,je to jakýsi šrám na vztahu,co vás bude mrzet.A silná láska se přes ty šrámy časem přenese,ta slabší se kvůli nim rozejde.

Dám vám sem některé názory z jedné diskuze.Mě to docela motivuje :-)

Taky jsem měla první a poslední lásku kterou jsem si vzala a trvala až do smrti .Milovala jsem ho a nepotřebovala vyhledávat jiné i když občas přišla bouřka,ale vždy to přešlo a nikdy jsem nelitoval ,loni mi manžel zemřel žili jsme spolu čtyřicet jedna let a i když jsem teť sama tak by mne nenapadlo pomýšlet na jineho a nikdy by nelitovala,že jsem měla jenom jednoho muže ,když milujete tak nad takýma věcma nepřemyšlíte.

Od svých 16 let žiju se svým tehdy přítelem později manželem už 34 let.Nikdy jsem nikoho jiného neměla a můj manžel taky ne.Máme 3 děti a jsme docela štastní a pořád se milujeme. Doufám že nám to vydrží až do smrti.

U nás je to zřejmě rodinná diagnostika, jelikož mé babičky je děda první. Můj taťka mé mamči je první a i já si vzala svoji první životní lásku. Jsme spolu 11 let - z toho jeden rok jako manželé. Pomaličku plánujeme rodinu a vím, že se na něj mohu vždycky spolehnout.

Jak jsem četla ten článek, tak mě uplně překvapilo, že ještě existuje někdo takový. V e svých 15 letech jsem poznala svého prvního a zároven posledního. Dnes už je to můj manžel a můžu říct že ho každým dnem miluju mnohem víc.

přesně, ty řeči o užívání si, a srovnávání si sex. zkušeností... Nechápu, proč užívat si jde jen bez partnera??? a nechápu proč bych musela srovnávat s někým sex, abych poznala jestli je dobrý s partnerem, nebo ne??? Jsou to jen spíš výmysly žen, které ještě toho pravého nenašli. To UŽÍVÁNÍ SI je jen taková kamufláž, protože se cítí osamoceny (nehaním je, ale nezadané kamarádky se mi svěřují), v podstatě chtějí taky partnera a pocit bezpečí, jen ho ještě nenašly. Až ho mít budou, taky je to přejde... Já si třeba užívám dost, buď s partnerem, nebo chodím popít s kamarády, nebo jdeme oba s kamarády... Být s jedním mužem přece neznamená poustevničit někde na pustém ostrově... Láska je prostě láska

Každý má svou pravdu, která vychází z jeho životních zkušeností...mě je 28 let a se svým manželem jsem 13 let, z toho jsme 2 roky manželé. Když jsem ho v 15 letech potkala a viděla jeho krásné modré oči a jeho úsměv... bylo vše jasné .
Jestli mám pocit, že jsem o něco přišla? S jistotou můžu říct, že ne. Naopak jsem získala roky plné krásných dní a nocí:)
Je jasné, že bezproblémový vztah neexistuje, ale copak bychom si bez těch špatných dní vážili těch krásných a spokojených?
Já jsem šťastná, že mám skvělého chlapa,který mě dokáže rozesmát a kterého stále miluju a doufám, že se nám rodinka brzo rozroste:)

Jsem sice muž a tak klidně nečtěte dál. Dívky, slečny a ženy, nedejte na ty vsuvky "redakce" a dost "dobrých rad" psycholožky z článku.
Jsou to lži a pohádky, ukolébavky pro "velké" holky.
Není jedno zda jste měly v životě jednoho či desítky mužů. To je jen křehká vějička jež má sloužit k sebeospravedlnění pisatelky a podobně nenávratně zničených žen.
Proč si něco takového troufám navíc jako muž tvrdit? Protože jsem měl několik vztahů v období hledání stálé ženy a ne jednou se mi stalo něco co jsem tehdy nechápal. V nejkrásnějších intimních chvílích či těsně po, se mi dotyčná usedavě rozplakala pláčem, který nedovedla zastavit. Po mém šokovaném naléhání a dotazech co se stalo mi řekla že je jí strašně líto že nejsem její první a chtěla by strašně aby to tak bylo.
Ať chcete nebo ne, ten první do Vás vloží svůj vtisk či pečeť(někdy ale cejch) a nebylo-li to jako u těchto dvou žen (matky a dcery) z článku, tak jste zničené, pro partnerský život handicapované.

Další lež jak věž je že šance na pohádkový vztah "na věky" mají všechny ať neměly žádného, nebo ať mění návštěvníky své svatyně častěji než kalhotky. S každým dalším "návštěvníkem" je šance menší a menší. U druhého poloviční, u třetího už jen čtvrtinová, atd. Šance sice stále je, ale už jen na dalšího a většího zoufalce úměrně stavu devastace dotyčné. Prostě stále nižší a nižší level...

A tím se dostávám k další obr-lži či vějičce tentokrát od paní pycholožky. Opět jen omluva "TO NE ŽENY, TO SPOLEČNOST". Feministky říkají "TO NE ŽENY, TO MUŽI". Stejná lež. A kdo tu slolečnost tvoří, ženy ne? Skutečnost je ale taková že tyto falešné omluvy vedou ke stavu jako u nás, kde každá čtvrtá má nějakou zkušenost s prací v "erotickém bussinesu", lidověji že každá čtvrtá je prodejná k...a. Není pak divu že se sázkové společnosti nebojí na Češky uzavírat sázky s vysokým kurzem a že si cizinci myslí že jsou všechny Češky prodejné a lehko dostupné a že Češi jsou hloupí blbečci, když s Češkami něco zkoušejí na vážno.

Jsem také se svou první láskou už 17 let, poznali jsme se v mých 14 letech a jsme spolu dosud. Máme 2 krásné děti. Sice nemám po intimní stránce žádné srovnání, ale nemám pocit, že bych se o něco ochudila nebo něco prošvihla. Máme spokojené manželství a rodina je mi vším


To je jen malý zlomek těch pozitivních ohlasů.Zajisté se najdou i ti,co v ní nevěří,co tvrdí,že takovíhle lidé jsou úplně pitomí a naivní,že je tam nějaká nevěra a mohla bych pokračovat.Udělejte si z toho úsudek,jaký chcete.

Tumblr_m985o678ii1r3n80po1_500_large
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shine Shine | Web | 29. října 2012 v 16:49 | Reagovat

Ono je fakt krásný, když je láska věčná :)

2 KT Wild* KT Wild* | Web | 29. října 2012 v 19:24 | Reagovat

[1]:

Na konci je na sto procent krásná,ale perou se,celý život.Ovšem za tou vší dřinou a pláčem je láska.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama