Dramaťák,cíle,sny,život.

2. listopadu 2012 v 22:48 | KT Wild* |  Diary
Zase jsem viděla dašlí film a byl nesen v tom samé smyslu jako Tajemství.Akorát to nebylo brané přes příliš zteoretického hledisa,či hlediska vědecého.Mluvila jedna z hlavních (zřejmě ta nejhlavnější) stvořitelka téhle famózní teorie - Louisa Hay.A zase dalších spousty lidí s vážnými nemocemi (kupříkladu Louisa měla rakovinu),psychickými problémy a obavami.Kolikrát jsem se v tom viděla...Mě takové filmy prostě naplňují a pomáhají mi.Ale víte vy co?Rozhodla jsem se,že to nějak nebudu rozepisovat dle sebe.Ne,hned pár minut potom,co jsem fim viděla.Chci mluvit z mé praxe,co si budu vytvářet.Film je na YouTube,takže pokud chcete,koukněte na něj a do komentářů mi pak napište,co si o tom myslíte.


A co bych takzvaně 'vypíchla' z tohoto týdne?Především nádherný čtvrteční podvečer s paní Brendlovou.Já možná nejsem toho názoru,že starý člověk automaticky znamená - spolkl všechnu moudrost světa,každopádně ona pro mě touhle postarší paní je.Zakázala nám,abychom jí říkali Paní učitelko a já si tak trochu podvědomě zakázala nazývat jí jen příjmeím.Jak se vždycky řekne pouze příjmení učitele,bez nějakého úcty hodného Pan,Paní,či čehosi,prosě bezvýznamný dospělák.Naštěšstí jsem tam byla sama.Chodí tam se mnou ještě T. a M. S T. chodím do třídy a no...Co bych o ní tak řekla?Rozmazlená,hloupá,mrcha,nenávistivá,povrchní a vůbec spousty zloby světa.Ne,nemám jí ráda,ale je fakt,že hrát celkem umí.I když jí jdou spíš opačné role jako mně.Nedělá mi problém hrát mrchu,suveréní dámu,zdrcenou Julii,ale usmívat se na celé kolo a dělat naivní blbku je pro mě trochu těžší.Sem tam.A i přes to,co je to za gigamegakrávu,tak jí naopak jdou právě ty role naivníh pipinek.Ona se totiž vždycky takovým křehoulinkým jemným hláskem a s andělským úsměvem s podtextem zničím tě zeptá,co se děje,jestli jsem si náhodou nezlomila nohu,nebo při nejmenším nevypadla z okna,anebo se mě zeptá,jestli jsem si ty připínáčky na bundu dala sama a hodí pohled,jakože jí to fakt zaujalo,při tom obě víme,jak si na mě potom s maminkou smlsnou,až řeknou,že ta blbka Kačka měla zase nevkusný oblečení.M. mi přijde fajn.Je starší než já.Vlastně ani nevím o kolik.Chodí na střední,je taková drobňoučká,usměvavá,milá,ale neřekla bych,že když něco potřebuje,tak jen rozpačitě mlčí.Umí se ozvat,i když si nedokážu představit,že by vybuchla,nebo křičela.Nepůsobí tak křečovitě mile a hodně,jako T. (jasně,že taková není),ale prostě tak nenuceně a nepřehnaně.Hraní jí jde.I přes to,že nekřičí a každá její role,i když ztvrání ztrápenou Julii hraje tak klidně,tak myslím,že si vede více než obstojně.
Tumblr_m9bp2qcfhl1qaikpfo1_500_large
Nicméně tenhle čtvrtek tam nepřišla ani jedna.A tak jsem si přečetla Nerudu a při tom jsme si prohlížely časopis o herectví (tuším,že byl o tom) a ohodnotily,že herečky tenkrát byly vážně krásné ženské.Potom jsem si zkusila můj monolog Julie a neřekla bych,že jsem si vedla tak špatně.Až na to,že je to občas utrpení - Shakespeare není vůbec lehká věc a i přes to,jak jsme si to (řekla bych že) obě užily už ze mě měla nervy,když jsem již po šesté měla špatnou intonaci u jedné a té samé věci.Prostě to bylo fajn.
1597458-9-1351873007330_large
Ve škole to ujde.Tělák mě baví čím dál víc.Ani ne tak kvůli tomu,že když jsme vyráli v házené,tak nám tělocvikářka (jindy nepříjemná,cholerická a protivná baba) koupila lízátka.To bylo fajn.I ona má světlé chvilky.A vůbec,prostě mi celkem vyhovujou holky ve třídě (většina).Chováme se,jako kdybysme byly menší,než doopravdy jsme,ale baví mě to.Předměty...Tam už je to trochu horší,vychází mi čtyřka z matiky,skoro propadám,ale já si to opravím.Prostě se na ty školy dostanu a basta!


Dopisuji ještě odstavec o Petovi.Ne,že by to byla nějaká povinnost,ale myslím si,že je nezbytné ho tu zmínit,protože při těch mých ponurých náladách,kdy myslím na nejhorší mi hrozně pomáhá a vždycky mě zvedne ze země.Je to moje zlatíčko.Děkuju ti :-*, Miluju tě*)

Tak se mějte,myslím,že pro dnešek už bylo keců dost.
Zatím :),

KT Wild*

P.S. - Chystám se zase zprovoznit břišáky,vypracvat ruce i nohy a celkově jsem se rozhodla,že si každý měsíc budu dávat cíle.

A s tím souvisí,že zvažuju,kdybych vám sem dávala fotky.Takové to,jak se z takového rosolovitého člověka bez svalů stane Arnold Schwarzeger.Rozhohdnu se dle vlastního uvážení,ale jste mi nápomocí - Chcete,nechcete?

Wallpaper-414965_large

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bublushka Bublushka | Web | 7. listopadu 2012 v 17:23 | Reagovat

občas jsou na světě lidi které fakt nemáme rádi, ale musíte to s nimi vydržet... ale jsou tu z nějakého důvodu abychom něco pochopili (třeba dělají to samé co my a to nám vadí)
film Tajmství sjem viděla a znám i teorii tajmenství od mamky, která knihu četla
škoal mě taky zabíjí :D už se těším na konec čtvrťáku po matuře :-P
máš hezej blog... narazila jsem na něj náhodou a líbí se mi :-) ;-)

2 KT Wild* KT Wild* | Web | 8. listopadu 2012 v 20:20 | Reagovat

[1]: Na začátek - děkuji za pochvalu. :-) To jsi vystihla přesně - já mám tolik lidí,které nemůžu vystát,protože mají povahové vlastnosti,které mi vadí,ale sama je mám.

To se máš. :-) Já mám po maturitě snů a plánů,ale budu si muset holt počkat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama