Nepřijde vám to nesmyslné?

8. prosince 2012 v 20:44 | KT Wild* |  Magazine

Ano,občas takový pocit mám.

Možná si teď budu protiřečit a chtěla bych podotknout,že ve spoustě případech se následující řádky vztahují i na mě,ale přecejen můžu říct,že je to blbost,ač to sama dělám,ne?

1/ Štěstí a nesmysly

Přijde člověk s mizernými známkami,tlustý,bez lásky a vlastně i pravých přátel za člověkem,co je jeho úplným protikladem a začne mu říkat,jak je tlustý,hloupý,nikdo ho nechce a nemá kamarády.A pokud je ten člověk,co to vše má šťastný,tak o to nerozhodí,ale přecejen může.Ale paradox?Ten první zakomploxvaný blbeček by měl být a v nitru pravděpodobně i smutný je,protože jen nemůže překousnout,proč všichni okolo něj ty věci mají a on nemá nic.A kde je tu ten nesmysl?Našla bych hned dva - první,jak člověk,co je zoufalec a zabedněnec může nadvat člověku,co toho má spousty.Druhý,jak ten člověk,co toho má spousty může být smutný kvůli takové trosce,jako je člověk první.
2/ Láska a nesmysly

Všichni si jen stěžují,ale nedají si dvě a dvě dohromady.A teď mluvím o lásce a 'lásce'.Častokrát slyším z různých stran řeči,jakože by chtěli vážný vztah,lásku,protějšek,co by jim rozuměl.A co na tom není v pořádku?Že spousty těch lidí mají v posteli někoho jiného,mají za sebou tisíc FB a pseudo-vztahů,rozcházejí se,kdyžb to mělo smysl kvůi strašně nepřekonatelným poblémům,střídají to jak ponožky,dávají si na FB fotky,aby byli co nejpřitažlivější a jakmile ve vztahu přijde problém,prostě to padá...

Ale ty lidi si neuvědomují,že vztah je o překonávání problémů,a je jedno,jestli mají problém v sobě,či v tom druhém.Není to o tom,že je dobrý v sexu,že má krásné tělo,či obličej,je to o přátelství,porozumění,vzájemném respektu a budování něčeho,i když to zrovna nevypadá růžově.O slzách i smíchu,o vizi společného života.

Taže všichni zoufají nad tím,jak je svět bez lásky,jak jde všem o sex,ale často se hodně z nich podbízí k tomu,na co si stěžují.Stěžují si na dnešní promiskuitní dobu,že nejde si udržet jeden vztah celý život,ale je to jen tím,jak jsme rozmazlení,možnostmi a trendy.Když zrovna prožíváme krizi ve vztahu,proč bychom ji měli řešit,když můžeme na senzamce najít rovnou deset pravých lásek,můžeme znovu zažít povrchní zamilovanost a potom se dostat do bodu krize.Ano,přesně do toho bodu,ze kterého se teď snažíme utíkat.Proč přijmat chyby toho druhého,když můžeme jít na diskotéku a najít namachrovaného sympaťáka,který ovšem po měsíci nemá ani polovinu z toho,co jsme na minulém partnerovi milovali.Ne,co se týče tohoto odstavce,tak nemluvím o sobě,ale můj vztah mě přesvědčil právě o téhle cestě výběru.O výběru,že půjdu cestou s ním.Třeba s problémy,třeba to nebude ideální,ale budu splňovat mou deifinici lásky.Lásky,která překážky překonává a ne se kvůli nim rozchází.
3/ Stížnosti a nesmysly

Lidé nemají čas a zoufají,protož dělají činnost,co je nebaví,prostě musí a utíká jim to,co by dělali nejraději.Nadávají,jak jsou tlustí,jaké mají známky,jak se k někomu chovají,jak jim něco nevychází,jak jsou věci těžké.Ale žádná ta vada,co se dá změnit,jim nestojí za to,aby zvedli zadek a začali s tím něco dělat.

,,No jo,já vím,že jsem tlustá.Vím,že nemám dobré známky.Vím,že to teď ve vztahu není jednoduchý."
Ve skutečnosti je to ale spíše jen fakt,který tak plácnou do větru.Buď to není pravda,anebo je to neštve natolik,aby s tím něco dělali.Protože pokud to myslíme vážně a záleží nám na tom,tak bychom měli věnovat čas spíš řešení,než zoufání nad daným problémem.

Tvrdtit,že je pro nás něco důežité a fakt,že to pro nás skuečně důležité je.Slovo důležitost má v dnešní době dva významy.

Dlouhý článek,který vcelku na vás taky může působit,jako nesmysl?Co myslíte? :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mieko Wolf Mieko Wolf | Web | 10. prosince 2012 v 15:26 | Reagovat

Jé, zaskočila jsi mě svým komentářem.
Ty se omlouvat nemusíš, ty patříš mezi mé milované. :-P
Hele, víš že máš pravdu? (jo, vzdávám se. Jo, to u mě zase ještě hodně dlouhoo neuvidíš.)
Tvého názoru si cením nejvíc, společně ještě s pár lidmi, kterých není mnoho. Mám ráda, jak tvrdohlavá jsi a jak si stojíš za svým. :-)
Jo s tím souhlasím, taky jsem přemýšlela o tajném blogu, ale já mám radši deník. Blog jednou zmizí, deník ne. (Ty víš, že já vim, o čem mluvím. :D )
Umm, jelikož už nepíšu ty tvoje milované deníkové články, ani nemůžeš vědět, proč jsme vlastně ten pesimista. Nicméně pokusím se to napravit. Jen kvůli tobě. :-P
___________
Ten obrázek mám strašně ráda,stejně je to děsně chytrej chlapík. :-)
No, těch nesmyslů je fakt spoustu. Někdy i já kroutim hlavou. (skoro furt)

2 bludickka bludickka | Web | 11. prosince 2012 v 15:19 | Reagovat

Ten citát je hodně dobrej a pravdivej. Bohužel i já se řadím mezi ty lidi, co se tohohle davovýho pochodu zúčastní. Snažím se z něj vystoupit a trochu víc život prožívat a užívat. Ale ta změna z pesimisty na optimistu teda není úplně nejsnažší a hodně mi to v některých dnech drhne :) Ale snaha se počítá.

1. Ten zoufalec to dělá z čisté závisti a ten druhý pochybuje, protože nemá dostatek sebevědomí či sebedůvěry, není si zkrátka jistý sám sebou.

2. To si napsala opravdu moc hezky!

3. Souhlas. Je potřeba věci řešit a ne jen si na ně stěžovat. Bohužel to dělá většina z nás.

Článek celý mi nesmyslný nepřijde, možná spíš slepený z částí, které spolu zdánlivě nesouvisejí. Ale každá část sama o sobě smysl dává :)

3 Mieko Wolf Mieko Wolf | Web | 12. prosince 2012 v 20:45 | Reagovat

Vím na co zase narážíš. Nechci aby to vyznělo hnusně!!! ale.. Řeknu ti to takhle, máš jiný priority než já, věříš něčemu jinému než já, uznáváš jiný věci než já. A jedno ti řeknu, ačkoli je to zklamáním i pro mě, láska není ta nejdůležitější a nejčistší věc na světě. Nebudu se s tebou o tom dohadovat, nemá to cenu, ale jedno ti řeknu, ať už si to přiznáš nebo ne, jednou to zjistíš sama. Ale tuhle cestu si musíš podstoupit sama, nikdo ji nikomu nemůže určit. Ale na světě jsou důležitější věci než láska. Láska je sobecká věc, nutí lidi k sobeckým hnutím, často i k omylům, které jsou smrtelné. Ale jak už jsme řekla, jednou na to přijdeš sama. Poslední věc. Chci uzavřít debatu o tom, že jsem měla bojovat. Některý věci.. nezískáš hned, některý na tebe čekají, některý si ani tou vírou nevynutíš, není to správný. Věřím něčemu jinému než lásce, protože jí nejsem zaslepená. Úspěch není totéž co láska. Úspěch nemá mysl a duši. Pro něco se zkrátka nevyplatí bojovat, když víš, že to nemá smysl. A neříkej mi, že tohle smysl má. Že láska je to nejdůležitější - není - ale to si nejspíš povíme někdy jindy.

4 Mieko Wolf Mieko Wolf | Web | 12. prosince 2012 v 20:47 | Reagovat

A věř, že tvrdohlavost je sic dobrá věc, ale často (téměř neustále) zničující. Ale to také poznáš časem. A věř, že já vím, o čem tu teď mluvím.

5 Mieko Wolf Mieko Wolf | Web | 13. prosince 2012 v 15:13 | Reagovat

Nereaguju na starý komentář. Věk neurčuje inteligenci a bohužel ani ne zkušenosti, na to nezapomínej. Četla jsi školu noci, viď? Tak si zkus přečíst ty poslední díly, je to dost poučující, jak díky Starkově lásce Zoey málem umřela. ( a neříkej, že je to jenom knížka) Ale jak jsem tvrdila, obě jsme tvrdohlavé a nemá cenu to tady řešit. Jak říkáš ty, každý je jiný, každý to vnímá jinak. A to že mám jiný názor, neznamená, že vám to nepřeju. Uvidíme.

6 KT Wild* KT Wild* | Web | 13. prosince 2012 v 15:27 | Reagovat

[4]: A ještě jedna poznámka zde - mě nějak nezničuje, že si stojím za svým. :-)

7 Mieko Wolf Mieko Wolf | Web | 13. prosince 2012 v 19:44 | Reagovat

Do prčic, už mě začíná štvát, jak mi každou odpověď převracíš na ruby. A možná tomu nebudeš věřit, (protože ty věříš jen tomu, co jsi zažila a viděla a to neber ve zlém), ale tohle všechno nejsou planý řeči, já si něčím prošla. A když říkám, že věk neurčuje inteligenci a ty tvrdíš opak, vygoogluj si, co to ta inteligence je. ;) Tu máš od narozen a jen se ti postupně otevírá, někomu dřív někomu později. Jak pro koho. Konec.

8 KT Wild* KT Wild* | Web | 13. prosince 2012 v 20:04 | Reagovat

[7]:

Přijde mi vcelku prostoduché věřit jen tomu, co něko slyšel od někoho jiného - protože jak už jsem řeklaadý člověk je individuální bytost.

Ty sis něčím prošla, já s něčím prošla.Nerada bych to srovnávala.A jak dlouho jste spolu byli? Ach jo...Ani ty, ani já nemůžem v patnácti kázat nějaký moudra. Můžu říct svůj postoj na věc, říct, co si myslím, ale necpala bych to někomu jako holej fakt. Tvůj názor akceptuju, ale nesouhlasím s ním. Inteligence se ti sice otevírá, ale taky právě věkem a zkušenostmi. Jestli si myslíš, že od teď do konce života na nic názor nezměníš, tak to je trochu zarážející. Neříkám, že jsme hloupý, to vůbec. Ale inteligence a názory se ti prostě utvářejí časem (čili i věkem). Mně prostě jen vadí, že měpoučuješ a bereš svoje zkušenosti/zážitky, jako holej fakt, co platí pro celý lidstvo.

9 Mieko Wolf Mieko Wolf | Web | 15. prosince 2012 v 21:39 | Reagovat

To máš pravdu. :-) Takhle jsem nad tím nepřemýšlela. ano, pravdou je, že magie je založená na soustředění. ,,Osud se mění našimi rozhodnutími." Taky věřím, že můžeme změnit ledacos silou vůle. No, protože jsi na to narážela v jednom komentáři, připadalo mi to tak, ale to je jedno. Zkrátka se střetly dvě tvrdohlavé osoby.

10 KT Wild* KT Wild* | Web | 15. prosince 2012 v 22:05 | Reagovat

[9]:

Jestli myslíš ten u toho Kinga, tak to jsem nenarážela na nic, snad jen na to, že chci, aby nám to s Petem vyšlo. Ale tohle jsem tím nemyslela.

11 Kate Kate | Web | 15. prosince 2012 v 22:23 | Reagovat

Zajímavá myšlenka. Měl pravdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama